BLOG

AKTYWNOŚĆ- NA ZDROWIE

Regularna aktywność fizyczna – to kluczowy element dłuższego, zdrowszego, szczęśliwszego życia. Na pierwszy rzut oka kojarzy się przede wszystkim ze zrzucaniem zbędnych kilogramów, walką o szczupłą sylwetkę a w rzeczywistości daje nam o wiele, wiele więcej!

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę, jednak po za tym, wpływa holistycznie na całe nasze ciało i umysł, między innymi wspomaga wydolność, zapobiega rozwojowi wielu chorób, zapewnia ogólne dobre samopoczucie oraz łagodzi stresy i napięcia. Jednak aby aktywność miała sens i odnosiła pozytywny skutek na nasz organizm, jest jeden ważny warunek. Musi być wykonywana regularnie! Tylko systematyczne ćwiczenia przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia.

Podsumowując,  regularny wysiłek to najtańszy i najskuteczniejszy środek przeciwko chorobom i przedwczesnemu starzeniu

Ruszaj się! Ruch wpływa korzystnie na wiele aspektów życia, zobacz co zyskujesz:

bycie szczupłym to nie jedyna korzyść!

Ruch ma szczególnie korzystny wpływ na układ oddechowy, krwionośny oraz układ ruchu. Osoby uprawiające sport w sposób regularny są przeważnie szczuplejsze, lecz także dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu, często sprawniejsze intelektualnie oraz lepiej koncentrujące się.

 

Antidotum na bolące stawy czy kręgosłup!

Siedzący tryb życia niewątpliwie ma degradujący wpływ na nasz układ kostny. Po wielogodzinnej pracy przy biurku zdarza się że drętwieją ręce, bolą plecy w okolicy kręgosłupa. I tu z znów z pomocą przychodzi aktywność fizyczna. Kręgosłup i stawy potrzebują dawki ruchu. Regularna gimnastyka pozwoli na rozruszanie układu ruchu, a co za tym idzie, zmniejszenie dokuczliwego bólu.

Ruch zapobiega cukrzycy!

Aktywność fizyczna zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, obniża poziom glukozy. Jest bardzo wskazana zarówno u osób, które mają stan przedcukrzycowy (może zapobiec pojawieniu się choroby lub ją opóźnić), jak i u tych, które już mają cukrzycę.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Aktywność fizyczna ponadto ma zbawienny wpływ na psychikę, pomaga rozładować nagromadzony stres, a przy tym odrywa umysł od dręczących nas na co dzień problemów, ponieważ tu i teraz całkowicie poświęcamy się treningowi. Nie bez znaczenia są wytwarzane podczas wysiłku endorfiny- zwane hormonami szczęścia- dzięki nim czujemy pokłady pozytywnej energii która niewątpliwie przyczynia się do uczucia euforii.

Wyjdź do ludzi!

Wysiłek fizyczny może też być formą integracji z innymi ludźmi, ponieważ często zajęcia odbywają się w grupach a wspólne uczestnictwo w czymś przyjemnym i dynamicznym, granie w jednej drużynie, zdrowa rywalizacja,daje poczucie przynależności i sprawia radość.

 Używki na bok!

Aktywność fizyczna to również skuteczna metoda w walce z uzależnieniami, ponieważ pomaga wypełnić czas, odciągając nas od spędzania go w sposób destrukcyjny dla naszego organizmu, daje możliwość stworzenia sobie celu do którego możemy dążyć.

 

Warto przeczytać

KILKA ZASAD RACJONALNEGO ŻYWIENIA

KILKA ZASAD RACJONALNEGO ŻYWIENIA

Czym właściwie jest pojęcie racjonalnego odżywania się? W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywani nadmiarem informacji dotyczących sposobów prawidłowego żywienia, pojawiają się coraz to nowsze diety cud różnorakie mody na ograniczanie…

czytaj dalej
ZDROWA ŻYWNOŚĆ

ZDROWA ŻYWNOŚĆ

„Jesteś tym co jesz”- tak mówi znane powiedzenie i dużo jest w tym prawdy. To co jemy ma ogromy wpływ na nasze zdrowie. Nasze przyzwyczajenia żywieniowe nie zawsze odpowiadają potrzebom naszego organizmu. Najczęściej jemy szybko i „byle…

czytaj dalej
JAKIE BADANIA RAZ DO ROKU?

JAKIE BADANIA RAZ DO ROKU?

Dlaczego badania profilaktyczne są tak ważne dla naszego zdrowia? Czy naprawdę warto je wykonywać? Nasz organizm to skomplikowana maszyna. Można zaryzykować nawet porównanie go do samochodu, który aby sprawnie działał potrzebuje…

czytaj dalej
WPŁYW RELAKSU NA ZDROWIE

WPŁYW RELAKSU NA ZDROWIE

Wewnętrzny spokój, pogoda ducha, łagodna euforia oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego, to stan jaki uzyskujemy podczas relaksowania się. Relaks jest jak wakacje dla duszy i ciała, pomaga powrócić do równowagi, pomaga naładować…

czytaj dalej